DMTH8003SPS-13
Active Icon Active - MOSFET N-CH 80V 100A PWRDI5060-8
DMTH8003SPS-13
DMTH8003SPS-13
Diodes Inc
Fabrikant:
MFR-del #
Datablad:
Beskrivelse:
MOSFET N-CH 80V 100A PWRDI5060-8
3D Model Icon
DMTH8003SPS-13 Specifikation
Produkt Attribut
Attribut Værdi
Fabrikant
Serie
Emballage
Tape & Reel (TR)
Produkt status
Active
FET-type
N-Channel
Teknologi
MOSFET (Metal Oxide)
Afløb til kildespænding (Vdss)
80 V
Strøm - Kontinuerlig dræning (Id) @ 25°C
100A (Tc)
Drevspænding (maks. Rds tændt, min. Rds tændt)
6V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.9mOhm @ 30A, 10V
Vgs(th) (Maks.) @ Id
4V @ 250μA
Gate-opladning (Qg) (Maks.) @ Vgs
124.3 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
?0V
Indgangskapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
8952 pF @ 40 V
FET-funktion
Strømtab (maks.)
2.9W
Driftstemperatur
-55 ℃ ~ 175 ℃ (TJ)