‌Hjem‌  /  Strømforsyninger  /  Kortmontering - DC DC-konvertere  /  MEAN WELL SKM50B-05
SKM50B-05
Active Icon Active - DC DC CONVERTER 5V 50W
SKM50B-05
SKM50B-05
MEAN WELL
Fabrikant:
MFR-del #
Datablad:
Beskrivelse:
DC DC CONVERTER 5V 50W
3D Model Icon
SKM50B-05 Specifikation
Produkt Attribut
Attribut Værdi
Fabrikant
Serie
SKM50 (50W)
Emballage
Tube
Produkt status
Active
Type
Isolated Module
Antal udgange
1
Spænding - Indgang (min)
18V
Spænding - Indgang (maks.)
36V
Spænding - Udgang 1
5V
Spænding - Udgang 2
Spænding - Udgang 3
Spænding - Udgang 4
Strøm - Udgang (maks.)
10A
Effekt (watt)
50 W
Spænding - Isolation
1.5 kV
Ansøgninger
ITE (Commercial)
Funktioner
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Driftstemperatur
-40℃ ~ 75℃ (With Derating)