‌Hjem‌  /  Diskrete Halvledere  /  Dioder - Zener - Enkelt  /  onsemi MMSZ5V1T1G
MMSZ5V1T1G
Active Icon Active - DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123
MMSZ5V1T1G
MMSZ5V1T1G
onsemi
Fabrikant:
MFR-del #
Datablad:
Beskrivelse:
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123
3D Model Icon
MMSZ5V1T1G Specifikation
Produkt Attribut
Attribut Værdi
Fabrikant
Serie
Emballage
Tape & Reel (TR)
Produkt status
Active
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
5.1 V
Tolerance
?%
Strøm - Maks.
500 mW
Impedans (maks.) (zzt)
60 Ohms
Strøm - Omvendt lækage @ Vr
2 μA @ 2 V
Spænding - fremad (Vf) (maks.) @ Hvis
900 mV @ 10 mA
Driftstemperatur
-55 ℃ ~ 150 ℃